تنظیم عادی

۱- برای تنظیم عادی ترموستات با فشار آنی کلید (set) نمایشگر شروع به چشمک زدن میکند که با فشردن کلیدهای (up) و (down) دمای مورد نظر قابل تنظیم است.
۲- با فشردن لحظه ای کلید (set) از تنظیمات خارج خواهید شد.

تنظیمات پیشرفته

۱- کلید (set) را ۵ ثانیه فشار دهید تا واژه ی (DIF) نمایش داده شود، (DIF) از ۰٫۱ تا ۲۰ با کلیدهای (up) و (down) قابل تنظیم است که این عدد نشان دهنده ی دامنه روشن شدن دستگاه میباشد، بطور مثال اگر دمای اصلی ترموستات روی ۳۸ تنظیم شده باشد و (DIF) دو تعیین شده باشد، رله ۱ دستگاه با رسیدن دما به ۳۸ قطع شده و زمانیکه دما به ۳۶ رسید رله ۱ وصل خواهد شد به عبارتی مقدار (DIF) اختلاف بین قطع و وصل رله ۱ بر حسب درجه سانتیگراد میباشد

۲- با فشار لحظه ای مجدد کلید (set) واژه ی (Dlt) نشان داده خواهد شد (dlt) زمان استارت رله ۱ بعد از رسیدن به دمای مینیمم را بر حسب ثانیه نشان داده و از ۰ تا ۲۴۰ ثانیه قابل تنظیم است.

۳- با فشار لحظه ای مجدد کلید (set) واژه ی (typ) نمایش داده میشود که برای تعیین حالت گرمایشی و سرمایشی ترموستات استفاده میشود و با فشردن کلیدهای (up) و (down) حرف (H) در حالت گرمایشی و (C) حالت سرمایشی قابل تنظیم است به عبارتی برای نصب در ماشین جوجه کشی حالت (H) و برای نصب در سردخانه حالت (C) باید انتخاب شود.

۴- با فشار لحظه ای مجدد کلید (set) واژه ی (Pro) نمایش داده میشود که به وسیله آن نقطه ی بحران برای ترموستات قابل تنظیم است و به نوعی در این دما رله ۲ عمل میکند میتوان به رله ۲ یک آژیر برای اعلام بحران یا یک وسیله کمکی گرمایشی یا سرمایشی متصل نمود.

۵- با فشار لحظه ای مجدد کلید (set) واژه ی (rst) نمایش داده میشود که برای کالیبره کردن ترموستات با یک دماسنج مرجع استفاده میشود ، در حالت عادی عدد (۰٫۰) که نشان دهنده کالیبره بودن دستگاه است نمایش داده میشود و با کلیدهای (up) و (down) قابل تنظیم است و میتوان اختلاف احتمالی دمای نشان داده شده توسط ترموستات با یک دماسنج مرجع را از بین برد.

۶- با فشار ۵ ثانیه ای کلید (set) از حالت تنظیمات خارج خواهید شد.

  • تغییر طول سیم سنسور ترموستات در نمایش میزان دما و عملکرد تاثیر دارد و باید در صورت لزوم با یک دماسنج مرجع کالیبره شود.
  • تنظیمات ترموستات سان وارد (sanward) دقیقآ مشابه تنظیمات سام وان (samwom) میباشد اما کیفیت و قیمت این مارک (سانوارد) پایین تر از نوع (سام وان) کره ای میباشد. هنگام خرید به مارک دستگاه و کشور سازنده ی حتمآ آن دقت کنید .
  • در ترموستات سام وان (samwon) در پشت دستگاه ورودی های ۱(مشکی) و ۲(سفید) و ۳(قرمز) سنسور، ورودی های ۴ و ۵ و ۶ رله ۲ یا رله ی (pro) ورودیهای ۷ و ۸ و ۹ رله ی ۱ یا رله ی اصلی، ورودیهای ۱۱ و ۱۲ محل اتصال فاز و نول میباشد .

5 نظر ثبت شده
امین

اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۶ در ۵:۴۵ ق.ظ

بسیار عالی متشکریم

reza

تیر ۸ام, ۱۳۹۸ در ۳:۰۸ ب.ظ

با سلام
دستگاه رطوبت سنج ساموان مدل su-503b یکدفعه چند گزینه جدید اضافه شد.
دکمه up+set گزینه جدید ot2 که خودش دارای سه گزینه t1 , t2 ,AL می باشد.
دکمه set گزینه جدید اگر روی AL با شد گزینه SH2,dF2,dt2,ty2
و اگر روی t1 , t2 باشد گزینه های دیگری را نشان می دهد.
و دستگاه وقتی رطوبت بالا می رود عدد نمایشگر کم می شود تا -۹ به صورت معمول از ۲۰ بالا نمیرود.
لطفا راهنمایی کنید
مورد استفاده دستگاه جوجه کشی

امیر

شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۸ در ۴:۰۶ ق.ظ

تشکر از توضیحات ولی خیلی واضح نبود

اسماعیل

فروردین ۹ام, ۱۳۹۹ در ۳:۴۰ ب.ظ

سلام خسته نباشید ممنون بابت دستگاه من یکی دماسنجی سام وآن خریدم اما اصلا از تنظیم سر در نیاوردم ممنون میشم ویدیوی از اموزش برام بفرستید

Mohsen

آبان ۱۷ام, ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۳ ق.ظ

سلام
ترموستات ساموان دارم و تا به الان بدون مشکل کار میکرده ولی چند روزه که روی صفحه ارور میاد و تا دما بالای صدو ده میرسه بعد صفحه دیجیتال نشون میده عدد صدو ده به بالا رو، مشکل چجوری حل میشه
ممنون